Meniu
Prekių krepšelis

Apie mus

Patirties semiamės iš kebabų kilmės šalių. Mums patinka gaminti maistą, gaminti su meile ir dėkingumu. Labai tikimės ir stengiamės, kad kiekvienas apsilankymas pas mus bus gera patirtis.

UAB „ACL horeca“ vardu
Direktorė Renata Ivaškevičiūtė


Kebabas (turk. kebap) – patiekalas, kurio pagrindinė sudedamoji dalis yra termiškai apdorota mėsa. Dažniausiai naudojamas terminio apdorojimo būdas yra kepant ant iešmo.

Kebabai, nors ir vadinami kitaip, buvo žinomi vietos tautoms nuo seniausių laikų, ir įvairūs šaltiniai tai patvirtina. Senovės graikų autoriai aprašo karius, kepančius kebabo tipo valgius. Kebabo gamyba vaizduojama Bizantijos freskose. Tačiau tikrasis kebabo ir jo termino išpopuliarėjimas siejamas su Osmanų imperija.

Kebabų įvairovė labai didelė. Pagal gamybos būdus kebabai skirstomi į keletą pagrindinių rūšių.


Kebabai ant iešmo

Mėsa pjaustoma nedideliais gabaliukais ir maunama ant iešmų bei kepama žarijų kaitroje. Dažnoje Vakarų Europos kalboje žodis „kebabas“ reiškia išimtinai tik šią rūšį. Bene universaliausias ir plačiausiai žinomas tokio tipo kebabas yra šiš kebabas.


Maltos mėsos kebabai

Gaminant šiuos kebabus naudojama malta mėsa (kyima), kuri formuojama įvairiomis formomis ir kepama žarijų kaitroje. Dažnai kepimui naudojamas ir iešmas, ant kurio mėsos faršas yra apsukamas. Žinomiausi šio tipo kebabai yra šie:

  • Turkijoje: adana kebabas,
  • Irane: Kabab koobideh (کباب کوبیده), Kabab Kurdi, Kabab loghmeh
  • Azerbaidžane: liulia kebabas
  • Afganistane: Lola kabab


Besisukantys kebabai

Naujausia kebabų rūšis, Turkijoje išrasta XIX a. jai panaudotas automatiškai besisukantis iešmas, prie kurio lipdomi vis nauji mėsos gabalai. Iškepusi mėsa nupjaustoma plonais gabaliukais ir patiekiama perpjautoje duonoje, su daržovėmis ir padažu ar įvyniota į lavašą.

Žinomiausia šio tipo rūšis yra dioner kebabas, turkų migrantų išplatintas visoje Europoje ir Amerikoje. Dabar šis kebabas tapęs svarbia pasaulinio greito maisto dalimi.

Iš turkiško dioner kebabo išsivystė keletas regioninių variantų. Tai arabiška šavarma ir graikiška gyros.


Šaltinis Vikipedija